bris
03 فروردین 1402 - 10:07

وقتی شکوفه‌های بهار، به‌لحظات بندگی شتاب می‌بخشد

امسال برای ما ایرانی‌ها و مسلمانان فارسی زبان، سال ویژه‌ای است، بهارِ جان با بهارِ قرآن درهم آمیخته شده است، شکوفه‌های بهاری لحظات شتاب بندگی را عطرآگین کرده و صدای پرندگان به آوای تلاوت قرآن آهنگ خاصی بخشیده است، بهار در بهار تان مبارک.

خبرگزاری فارس - کرمان؛ آمنه شهریارپناه: ماه رمضان از راه رسید، بساط مهمانی خداوند گسترده شده و رب جلیل درهای رحمتش را به روی همه بندگان گشوده است.

او ما را فراخوانده تا در جوار خودش تقوایمان را تقویت کنیم و اراده‌هایمان را محکم! اصلا رمضان امتحان اراده است، با اینکه می‌توانی اما طرف آب و غذا نمی‌روی، این مشق اراده در زندگی خیلی به دردمان می‌خورد، در طول سال راه می‌گشاید و میدان‌داری می‌کند.

رمضان ماهی است پر از نورِ خدا، عظمت‌ش زیاد است، قلم در مقابل بیان حقیقت آن می‌شکند، در بزرگی رمضان همین بس که رسول خدا، همان کسی که به معراج دعوت شد و خیلی چیزها را از نزدیک دید در ستایشش می‌فرمایند «اگر بنده ارزش ماه رمضان را می‌دانست، آرزو می‌کرد هرماه، رمضان باشد».

 پیش از آغاز رمضان، خداوند به بهشت دستور می‌دهد که خودش را برای بندگانش آذین ببندد، بعد از آغاز میهمانی نیز فوج فوج ملکوتیان و ملائکه هر روز و هر دقیقه، هر ساعت و هر ثانیه برای شخصی که روزه می‌گیرد، دعا می‌خوانند و طلب بخشش و مغفرت می‌کنند.

رمضان ماه بخشش است، خوشا روزهایی که خداوند تصمیم بگیرد سور بپا کند و میهمانی بگیرد، آغوشش بیشتر از همیشه به روی بندگانش گشوده می‌شود، وقتی در میان کسانی که آمده‌اند، بندگانی را می‌بیند که در طول سال کمتر به او سر زده و درددل کرده‌اند، لبخندش عمیق‌تر می‌شود و آنها را در آغوشش تنگ‌تر می‌فشارد.

رحیم است و کریم، ستار است و غفور، مهربان است و راهنما، بخواهیم صفاتش را بشماریم از هزاران هزار هم بالاتر می‌زند، با این صفات بی‌شمار و عالی به استقبال بندگانش آمده و همه را روی سفره رمضان ریخته، خوشا به حال ما که خدایی مثل او داریم.

او در این ماه، ثواب اعمال را برایمان هفتاد برابر حساب می‌کند، یعنی با یک رمضان راه هفتاد ساله را می‌رویم، او حتی نفس کشیدمان را هم برای‌مان دارای پاداش کرده و به ما جایزه می‌دهد، به قربان کرمش که دستمان را می‌گیرد تا بتوانیم به بهای بهشت برسیم.

امسال اما برای ما ایرانی‌ها و مسلمانان فارسی زبان، سال ویژه‌ای است، بهارِ جان با بهارِ قرآن درهم آمیخته شده است، شکوفه‌های بهاری لحظات شتاب بندگی را عطرآگین کرده و صدای پرندگان به آوای تلاوت قرآن آهنگ خاصی بخشیده است، بهار در بهار تان مبارک.

پایان پیام/۸۰۰۶۵/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1105670